Jak działają rolety dzień-noc?
Rolety dzień-noc to jedne z najchętniej wybieranych obecnie systemów do zaciemniania okien. Na czym polega fenomen tych produktów? Jak działają rolety dzień-noc i dlaczego warto w nie zainwestować? Wyjaśniamy w artykule.
Czym wyróżniają się rolety dzień i noc?
Rolety wewnętrzne typu dzień-noc od innych produktów tego rodzaju różni materiał składający się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych i przyciemniających. Takie wykonanie sprawia, że osłony prezentują się niezwykle elegancko oraz charakteryzują się łatwością obsługi. Użytkownicy zaledwie jednym lekkim pociągnięciem łańcuszka mogą zasłonić okno, wprowadzając jednocześnie do wnętrza światło dzienne. Nie trzeba już wybierać między całkowitym zasłonięciem lub odsłonięciem, okna, jak to jest w przypadku tradycyjnych roletek. Naprzemiennie ułożone pasy umożliwiają dogodną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczeń. Dzięki temu wnętrza są optymalnie oświetlone bez nadmiernego nasłonecznienia. W zależności od montażu, rolety dzień-noc dostępne są na rynku w trzech wariantach:
Przeczytaj również: Wady i zalety rolet dzień-noc
przyklejane do ramy okna — zarówno kaseta jak i prowadnice;
przykręcane do ściany (wolnowiszące);
montowane na zaczepach (bez naruszenia skrzydła okna).
Szeroki wybór różnego typu rolet, w tym dzień-noc, oferuje firma Bow-Max z Zielonej Góry.
Rolety dzień-noc – zasada działania
Obsługa rolet wewnętrznych dzień-noc jest niezwykle prosta. Wszystkie możliwości ustawienia systemu uzyskuje się za pomocą pociągnięcia łańcuszka przy jednym z boków. Delikatny ruch mechanizmu służącego do regulacji spowoduje nachodzenie na siebie pasów (częściowe odsłonięcie rolet) lub ustawienie ich naprzemiennie (pełne zasłonięcie okna). To jednak nie wszystko. Rolety dzień-noc można też podnieść całkowicie. Uzyskuje się to przez kilkukrotne pociągnięcie w dół łańcuszka do regulowania. Działanie rolet jest bardzo intuicyjne, a pod warunkiem prawidłowego montażu – produkt gwarantuje bezawaryjność i płynną pracę. Na etapie mocowania systemu, warto zwrócić szczególną uwagę na ograniczniki, które zminimalizują ryzyko rozregulowania.
Zalety
Rolety wewnętrzne dzień–noc to obecnie jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań do zaciemniania okien. I nic w tym dziwnego, gdyż produkty te mają wiele zalet. Oto kilka najistotniejszych korzyści wynikających z inwestycji w takie rolety:
prosta obsługa i montaż,
precyzyjne kontrolowanie nasłonecznienia,
walory dekoracyjne,
szeroka oferta kolorystyczna,
łatwe czyszczenie,
odporność na brud i kurz,
możliwość dostosowania do różnych wymiarów okien.
Poza tym zasłonięcie rolet zapewnia domownikom prywatność, nie powodując przy tym całkowitego zaciemnienia wnętrza, a gwarantując dostęp naturalnego światła.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana